Wnętrza Skandynawskie

Jakie są wnętrza skandynawskie? Przede wszystkim proste, funkcjonalne i przestronne. Dominują w nich biele, szarości, pastelowe dodatki i naturalne drewno. Salon w stylu skandynawskim odzwierciedla charakter domowników, pełen jest rodzinnych pamiątek, zdjęć i przedmiotów DIY. Pokoje dzienne bywają łączone są z kuchniami, tworząc jednolitą, stylową całość. Styl skandynawski utożsamiany bywa z absolutnym minimalizmem i niemal szpitalną sterylnością. Nic bardziej mylnego, ma być przede wszystkim przytulnie i wesoło! Korzenie stylu skandynawskiego nawiązują do surowego klimatu – długiej zimy, krótkiego dnia i niewielkiej ilości światła w północnych krajach. Mieszkańcy tych regionów poszukiwali sposobu na to, aby dodać odrobinę barw, jasności i radości do wnętrz pomieszczeń.

Nie bójmy się ustawić puf, taboretów, stolików na kółkach, dużych lamp podłogowych czy kolorowych poduszek. Ma być tak, aby każda osoba przebywająca w mieszkaniu czuła się komfortowo i swobodnie. Motywy dekoracyjne mogą być związane z naturą – zwierzętami, wodą, łąką i lasem. Akcesoria dekoracyjne w kolorze niebieskim lub zielonym doskonale komponują się w białym otoczeniu stylu skandynawskiego. Inspiracją w tworzeniu wnętrza skandynawskiego zbiór akwareli Carla Larssona z serii „Ett hem” z 1899 roku. Ilustracje przedstawiały rodzinny dom Carla, udekorowany przez jego żonę Karin. Białe wykończenia, otwarte przestrzenie i okna bez ciężkich zasłon były w Szwecji czymś wcześniej niespotykanym. Szwedzi pokochali ten styl, a z biegiem lat, pokochali go również mieszkańcy innych regionów.

W ostatnich latach styl skandynawski cieszy się w Polsce ogromną popularnością, dlatego też wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu wnętrz skandynawskich. Każdy projekt dopasowujemy do indywidualnych potrzeb Klienta, biorąc pod uwagę jego poczucie estetyki, potrzeby i życiowe pasje. Gwarantujemy, że będą Państwo zadowoleni ze współpracy!

 

wnętrza skandynawskie

PERFECTUS


Warszawa 02-383 ul. Grójecka 128 paw 27

Projektantka wnętrz Agnieszka Marzec


tel.: 501 654 164 agnieszka@perfectus.net.pl

MAREK MARZEC


tel.: 791 998 040 marek@perfectus.net.pl